Sky Bridge oraz The Sky Walk w Dolni Morava Czechy

Osada Orlica to miejsce dla chcących wypoczywać pasywnie – leżąc w hamaku i popijając ciepłą herbatę, napawając się pięknym widokiem, oraz aktywnie. Osada naszych domkow stanowi idealną bazę wypadową do zwiedzania atrakcji turystycznych zarówno po stronie polskiej jak i czeskiej. Dla lubiących ekstremalne przeżycia proponujemy odwiedzenie najdłuższego, wiszącego mostu Sky Bridge oraz położonej niedaleko mostu wieży widokowej „Ścieżka w chmurach”. Obie te atrakcje znajdują się zaledwie 51km od naszej Osady.
Planując nocleg i pobyt w naszych domkach, warto zarezerwować jeden dzień na zwiedzenie tych czeskich atrakcji.

Sky Bridge liczy sobie 721m i wznosi się 95m nad doliną. Most położony jest w Dolni Morava w Czechach, w Kraju Pardubickim. Znajduje się on kilka kilometrów od Polskiej granicy. Można dostać się do niego wyciągiem krzesełkowym „Śnieżnik” lub wejść na szczyt na nogach, ale na to trzeba zarezerwować sporo czasu.
Zejść ze szczytu można także na kilka sposobów. Do wyboru jest kolejka krzesełkowa, nogi, bobsleje i zjazd rowerowy.

The Sky Walk w Dolni Morava to ponad 700m spacer w chmurach, który pokonuje się po fantazyjnej konstrukcji kładek i pomostów, dzięki której można podziwiać z różnych perspektyw góry oraz wzgórza Masywu Śnieżnika.

Po intensywnym dniu spędzonym na Sky Walk i Sky Bridge udajemy się na zasłużony odpoczynek do naszych domków w Osadzie Orlica, gdzie leżąc wygonie w hamaku i popijając winno napawamy się piękną panoramą Gór Orlickich.

Opublikowano

przez