FAQ

FAQ – Najczęściej zadawane pytania


Poniżej znajdują się odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

 1. Ważne informacje o obiektach
 2. Wynajęcie obiektu
 3. Regulamin korzystania z obiektu
 4. Płatności

1.1 Wyjaśnienie terminów używanych w opisach obiektów:


Liczba osób – jest to liczba osób, dla których został przewidziany obiekt; oznacza ona maksymalną, łączną z dziećmi liczbę osób, dla której jest wynajmowany domek.
Region – oznaczenie ogólnego geograficznego położenia obiektu
Doba hotelowa – rozpoczyna się od godziny 15.00, kończy kolejnego dnia o godzinie 11.00

Cennik – Podane ceny


1. Rezerwacja terminu (przelew do 3 dni roboczych) – łączna kwota za pobyt, a także kwota przedpłaty oraz numery kont oraz zostaną przesłane w mailu lub w sms-ie z potwierdzeniem dostępności terminu),
2. Płatność w dniu przyjazdu (na miejscu) / Płatność przelewem przed przyjazdem – zapłata pozostałej kwoty (kwota wynikająca z liczby dób wynajmu pomnożonej przez cenę za dobę pomniejszona o zapłacone kwoty Przedpłaty).Wszystkie podane kwoty są kwotami brutto.

Płatności


Płatność za wynajem odbywa się następująco:

Przedpłata – to kwota, którą należy wpłacić na konto właściciela obiektu, aby dopełnić rezerwacji wybranego domu. Kwota przedpłaty 30% kwoty za całość wynajmu.
UWAGA! Tylko zapłata Przedpłaty powoduje pełną rezerwację wybranego domku. Nie wpłacenie Przedpłaty w terminie 3 dni od potwierdzenia dostępności terminu oznacza rezygnację z wynajmu i definitywne anulowanie terminu wynajmu domku.
Zmiana turnusu – to dzień w którym kończy się czas jednego wynajmu i zaczyna czas drugiego. Do godziny 11 poprzedni najemcy opuszczają obiekt, który mogą zająć kolejni goście – o godzinie 15. W dniu zmiany turnusu można rozpocząć nową rezerwację.

1.2 Informacje o położeniu, wyposażeniu i otoczeniu obiektów

Wyposażenie domków


Każdy domek zawiera:
 • kuchnio-salon: zastawa stołowa na 7 osób, sztućce, szklanki, kubki, ganki, płyta indukcyjna na 4 palniki, kuchenka mikrofalowa, czajnik elektryczny, toster, ekspres do kawy na kapsułki Tchibo, suszarka do włosów, suszarka do butów narciarskich oraz zmywarkę do naczyń i telewizor.
 • Meble: 7szt. krzeseł, stół, ława oraz rozkładana kanapa narożna.
 • Ponadto część domków wyposażonych jest w pralkę, a część w piekarnik.
 • Na górze, na korytarzu znajduje się mała szafa.
 • Sypialnie wyposażone są w szafki nocne oraz lampki nocne, komody i łóżka.
 • Każdy domek jest wyposażony w grilla gazowego (gaz w cenie wynajmu) oraz w meble tarasowe wraz z huśtawką - kokonem.

Położenie domu i działka

Domki położone są w pobliżu innych ośrodków oraz budynków mieszkalnych, w związku z czym należy liczyć się z obecnością innych urlopowiczów i mieszkańców w bezpośrednim sąsiedztwie. Może się także zdarzyć, że w pobliżu domku będzie znajdować się teren budowy prywatnej, na co właściciel domku i inne podmioty nie mają wpływu. Na działce jest wydzielone miejsce do parkowania samochodów, wiata grillowa z miejscem wydzielonym na ognisko, plac zabaw oraz strefa SPA.

Wielkość i wyposażenie domku.

Podane w opisie domku wymiary dotyczą powierzchni użytkowej domku. Domy urządzone są przez właścicieli i zgodnie z ich gustem. W domkach należy liczyć się z ograniczaną liczbą szaf i szafek. Ręczniki, kilka kapsułek do zmywarki, płyn do mycia naczyń, gąbka do mycia naczyń, ściereczka, a także papier toaletowy należą do wyposażenia domu. Przygotowanie bielizny pościelowej dla gości jest zagwarantowane w cenie obiektu.

Sypialnie / miejsca do spania

Sypialnie z reguły są niewielkie i funkcjonalne. Łóżka mają 90 cm szerokości oraz 200 cm długości, natomiast łóżko podwójne to złączone 2 łóżka pojedyncze. W salonach znajdują się rozkładane kanapy narożne.

Łazienka / WC

W łazienkach znajdują się prysznice składające się z natrysku, deszczownicy oraz odpływu liniowego bezpośrednio w podłodze. Ciepłą wodę uzyskuje się z bojlera (o pojemności ok. 100 l). Domy podłączone są do biologicznej oczyszczalni. Prosimy, aby mieli to Państwo na uwadze i nie wrzucali do WC wacików, pieluch, podpasek itp. Mydło w dozowniku przy umywalce należy do wyposażenia domku.

Zakupy / restauracje

Podane w szczegółowym opisie obiektu odległości odnoszą się zazwyczaj do najbliższych obiektów czynnych cały rok. W sezonie wakacyjnym zdarza się, że dodatkowo otwarte są również punkty położone bliżej.

Fauna

Domy położone są na terenach wiejskich, na których naturalnie występują różne insekty, gryzonie oraz inne zwierzęta i nie zawsze uda się uniknąć kontaktu z nimi. Ze względu na specyfikę terenów wiejskich mogą wystąpić także hałasy oraz zapachy związane z hodowlą zwierząt lub pracami rolniczymi. Decydując się na wynajem doku należy mieć tego świadomość, gdyż powyższe okoliczności nie stanowią wady.

TV/Radio

Domki wyposażone są w telewizor 43 cale z funkcją SMART, ale bez anteny satelitarnej, można odbierać jedynie darmowe programy lokalne lub ogólnokrajowe.

Kuchnia / wyposażenie

Wyposażenie kuchni jest dość obszerne, choć często nie tak bogate jak domowe. Gwarantuje komfort wypoczynku i zapewnia wygodne przygotowywanie i spożywanie posiłków oraz utrzymanie higieny. W kuchni znajduje się płyta indukcyjna, kuchenka mikrofalowa, toster, ekspres do kawy na kapsułki Tchibo, zmywarka do naczyń. Część domków wyposażonych jest w piekarnik. Zastawa stołowa na 7 osób, lampki do wina, sztućce oraz garnki.

1.3 Informacje o zwierzętach domowych, obowiązkach i przywilejach Najemcy

Przyjazd / Wyjazd

Wynajem od godz. 15.00 do godz. 11.00. Należność za wynajem obejmuje zakwaterowanie określonej w opisie liczby osób (do 7 osób) z możliwością użytkowania całego wyposażenia obiektu. Należność najczęściej obejmuje koszty:
 • energii elektrycznej;
 • drewna do kominka;
 • zużycia wody
Jeśli przyjazd może być opóźniony (z różnych przyczyn, także tych niezależnych od Państwa) obowiązkiem najemcy jest poinformować wynajmującego o opóźnieniu, także z trasy, niezwłocznie po zaistnieniu możliwości opóźnienia przyjazdu.

W przypadku przybycia w godzinach wcześniejszych domek zostanie Państwu udostępniony dopiero o godzinie 15.00, chyba, że po uprzednim kontakcie z właścicielem obiektu ustalicie Państwo inaczej. W dniu wyjazdu obiekt, po uprzednim posprzątaniu, należy standardowo opuścić dom do godziny 11.00 i schować klucze do skrytki wskazanej przez obsługę obiektu. Proszę mieć na względzie, że wniesienie opłaty oraz odebranie kluczy oznacza akceptację warunków zastanych w domku. Właściciel odpowiada za przygotowanie domu do wynajmu. Wszelkie ewentualne zastrzeżenia odnośnie domu i jego wyposażenia muszą być zgłaszane właścicielowi w dniu przyjazdu lub najpóźniej w trakcie pobytu, niezwłocznie po ich zaistnieniu.

Zwierzęta domowe

Prosimy pamiętać, że jeśli chcą Państwo zabrać ze sobą więcej niż jedno zwierzę lub mają wątpliwości, czy właściciel uzna Państwa pupila za małe czy duże zwierzę – bardzo prosimy o umieszczenie tej informacji w komentarzu do składanego zapytania o dostępność terminu. Otrzymają Państwo odpowiedź w tej sprawie. Informacja o możliwości przebywania zwierząt w domu jest każdorazowo umieszczana w ogłoszeniu.

1.4 Przeglądanie i wyszukiwanie obiektów

Pełna oferta wszystkich obiektów dostępna jest po kliknięciu w link https://www.osadaorlica.pl
Aby szybko odnaleźć interesujący Państwa obiekt należy skorzystać z wyszukiwarki na stronie głównej.

2.WYNAJĘCIE OBIEKTU: KROK PO KROKU

Wynajem obiektu w 5 prostych krokach:
 • 2.1. Wypełnienie i wysłanie Formularza
 • 2.2. Potwierdzenie dostępności terminu
 • 2.3. Zapłata Przedpłaty (termin 5 dni roboczych)
 • 2.4. Przekazanie pełnej informacji odnoście wynajmu (dane obiektu, droga dojazdowa, kontakt do właściciela)
 • 2.5. Przyjazd do domku i zapłata pozostałej kwoty właścicielowi.

2.1. Wypełnienie i wysłanie Formularza

Poprzez wypełnienie i wysłanie Formularza przesyłane jest zapytanie o dostępność terminu – po kliknięciu przycisku “WYŚLIJ”. Rezerwacja wybranego obiektu odbywa się po potwierdzeniu dostępności terminu przez Właściciela domku. W informacjach dodatkowych należy podać informacje o ewentualnie towarzyszącym zwierzęciu, chęci korzystania ze strefy SPA.

2.2. Potwierdzenie dostępności wybranego terminu

Po otrzymaniu wypełnionego Formularza pracownik lub właściciel Osady kontaktuje się z Państwem w celu potwierdzenia dostępności wybranego terminu dla Państwa.

2.3. Rezerwacja terminu – zapłata (termin 3 dni robocze)

PŁATNOŚCI

  Płatność za wynajem odbywa się następująco:
 • 1. Płatność po rezerwacji (rezerwacja terminu) – wpłata Przedpłaty właścicielowi domu (w ciągu 3 dni roboczych na numery kont, które są dostępne również na stronie internetowej w zakładce REZERWACJA https://www.osadaorlica.pl/kontakt.html - oraz wyliczenie zostanie przesłane w mailu lub w smsie z potwierdzeniem dostępności terminu.
 • 2. Płatność w dniu przyjazdu (na miejscu)/ Płatność przelewem przed przyjazdem – zapłata pozostałej kwoty (kwota pomniejszona o Przedpłatę) w dniu przyjazdu gotówką właścicielowi obiektu lub przelewem przed przyjazdem.
Wszystkie podane kwoty są kwotami brutto.

2.4. Przekazanie pełnej informacji odnośnie wynajmu (dane obiektu, droga dojazdowa i kontakt do właściciela)

Po wpłynięciu kwoty Opłaty Rezerwacyjnej otrzymujecie Państwo wszystkie niezbędne informacje o obiekcie – pełen adres, drogę dojazdową oraz dane kontaktowe właściciela obiektu oraz dokumentację związaną z wynajmem i opłatami.

WAŻNE !

 Warunkiem koniecznym dopełnienia rezerwacji domku u Właściciela na wybrany termin jest wpłata kwoty Przedpłaty na konto właściciela (wszystkie niezbędne informacje zostaną Państwu przekazane) w nieprzekraczalnym terminie 3 dni roboczych od dnia otrzymania potwierdzenia dostępności terminu. Jeśli potrzebujecie Państwo więcej czasu prosimy nas poinformować. Przed anulowaniem rezerwacji zawsze próbujemy się z Państwem skontaktować. 

2.5. Zapłata pozostałej kwoty właścicielowi i przyjazd do domku

W przypadku płatności gotówką na miejscu: po przyjeździe na miejsce pozostaje Państwu uregulować właścicielowi gotówką pozostałą kwotę za wynajem obiektu. Od tego momentu możecie Państwo w pełni korzystać z domku oraz jego wyposażenia i spędzić wspaniały urlop.

W przypadku płatności przelewem: pozostałą kwotę (kwota wynikająca z przemnożenia liczby dób i ceny za dobę pomniejszona o zapłaconą kwotę Przedpłaty) wpłacacie Państwo przelewem na konto Właściciela najpóźniej dzień przed przyjazdem (liczony jest dzień wpływu pieniędzy na konto). Od dnia przyjazdu możecie Państwo w pełni korzystać z domku oraz jego wyposażenia i spędzić wspaniały urlop.
Przyjazd rozpoczyna się od godziny 15.00, wyjazd do godz 11.00.

3.Regulamin

Regulamin korzystania z domków - Rezerwacje obiektów przebiegają według zasad opisanych w poniższym regulaminie: https://www.osadaorlica.pl/regulamin.html Regulamin korzystania z sauny.

4.Płatności

  Płatność za wynajem odbywa się następująco:
 • 1. Płatność po rezerwacji (rezerwacja terminu) – wpłata Przedpłaty właścicielowi domu (w ciągu 3 dni roboczych na numery kont, które są dostępne również na stronie internetowej w zakładce REZERWACJA https://www.osadaorlica.pl/kontakt.html - oraz wyliczenie zostanie przesłane w mailu lub w smsie z potwierdzeniem dostępności terminu.
 • 2. Płatność w dniu przyjazdu (na miejscu)/ Płatność przelewem przed przyjazdem – zapłata pozostałej kwoty (kwota pomniejszona o Przedpłatę w dniu przyjazdu gotówką właścicielowi obiektu lub przelewem przed przyjazdem.
  Wszystkie podane kwoty są kwotami brutto.

WAŻNE !

 Warunkiem koniecznym dopełnienia rezerwacji domku u Właściciela na wybrany termin jest wpłata kwoty Przedpłaty na konto właściciela (wszystkie niezbędne informacje zostaną Państwu przekazane) w nieprzekraczalnym terminie 3 dni roboczych od dnia otrzymania potwierdzenia dostępności terminu. Jeśli potrzebujecie Państwo więcej czasu prosimy nas poinformować. Przed anulowaniem rezerwacji zawsze próbujemy się z Państwem skontaktować. 

Przewodnik po okolicy